خلق و خوی کودکان

کودکان از نظر خلق وخوی معمولا به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

۱-کودکان محتاط یا دیر جوش ؛ این دسته از کودکان با تغییرات راحت نبوده ودیر به آنها عادت می کنند.این کودکان کمرو وخجالتی هستند و با دیگران دیر جوش می خورند،این کودکان نیازمند یک مکان آرام و ساکت هستند به اسباب بازی های جدید توجه چندانی ندارند. در خوردن حساس هستند یعنی به خوردن برخی از غذاها علاقمند هستند.لباس های قدیمی وراحت را به لباس نو ترجیع می دهند،پوست حساس دارند و بیشتر دچار بیماری حساسیتی می شوند.نسبت به انتقادحساس هستند.در بازی هم سن وسالان بیشتر تماشاچی هستند تا بازی کننده

۲-کودکان فعال ،پرانرژی وشلوغ کن؛ این کودکان بسیار فعال ، برانگیخته ،بیقرار وناشکیبا هستند.این گروه معمولا نه تنها کمرو نیستند بلکه حالت دخالتی در همه کارها دارند و بسیار شلوغ و پر هیجان هستند، معمولا روی یک موضوع نمی توانند تمرکز کامل کنند.این گروه از کودکان تعدادشان اندکی بیشتر از گروه اول است.

۳-کودکان آرام و خونگرم؛ این دسته از کودکان آرام وآسانگیر هستند به خصوص در خوردن و خوابیدن. با دیگران و محیط و شرایط جدید راحت کنار آمده و خوی می گیرند و رفتاری دوستانه ومهربان دارند.در بازی های  شرکت میکنند ودوست دارند بصورت دسته جمعی بازی کنند،و به کودکان دیگر اجازه می دهند تا از اسباب بازی هایش استفاده کنند.کمتر بهانه گیر و بیشتر خوش اخلاق هستند. درصد بیسار زیادی از کودکان  در این گروه قرار می گیرند.

/ 1 نظر / 153 بازدید