مشاوره کودک در اتاق بازی

مشاوره کودک در اتاق بازی

بازی برای کودکان همانند کلام برای بزرگسالان است، بازی روشی است که در آن کودک احساسات خود را نشان می دهد، روابط خود را گسترش می دهد، تجربیاتش را نمایان می کند، آرزوهایش را فاش می کند و به خود شکوفایی می رسد.

هدف بازی درمانی در اتاق بازی بهمراه یک روانشناس کمک به رشد اجتماعی، عاطفی، شناختی، کلامی، تربیتی و پرورش خلاقیت کودکان است. کودکان (بخصوص کودکان طلاق) از راه بازی حمایت عاطفی دریافت می کنند و مطالب زیادی درباره احساسات و اندیشه های خود  می آموزند. گاهی تجربه های سخت و آسیب زای گذشته را در بازیهای خود دوباره به نمایش می گذارند تا درک درست تری از آنها بدست آورند. بازی به کودک اجازه می دهد دنیا را در اندازه کوچکتر با دستها خود بسازد و تحت نفوذ خود در آورد.

محیط بازی درمانی:

محیط بازی باید ثابت باشد که معمولا شامل یک اتاق مخصوص که از نظر روشنایی و دما در جایی مناسبی از ساختمان قرار دارد. بچه ها در محدوده اتاق بازی می کنند و هیچگونه از اسباب بازی ها را نباید از اتاق خارج کنند.

دوره بازی درمانی:

دوره برخی از کودکان کوتاه است، حداقل ده جلسه اما در صورتی که مشکلات کودک پیچیده باشد به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارد (گاهی به دو سال)، جلسات بصورت مرتب و برنامه ریزی شده و حداقل هفته ای یکبار.

نتایج بازی درمانی:

بازی درمانی می تواند نتایج کلی مانند کاهش اضطراب، کنترل خشم، کنترل هیجانات، تقویت حافظه، پرورش خلاقیت، افزایش اعتماد به نفس، ... و یا نتایج خاص مانند تغییر رفتار و بهبود روابط با اعضای خانواده و دوستان داشته باشد.

اتاق بازی مرکز ما پذیرای کودکان دلبند شما است.

تلفن تماس:22594417

/ 4 نظر / 52 بازدید
علی

از مطالب مفیدتان بسیار ممنون هستم . من یک پسر 7 ساله دارم که شش ماه است با بچه های دیگر دعو می کند و نمی تواند با آناه دوست شود آیا کودک من می تواند در اتاق بازی مشکلش حل شود

میترا

از مطالبتان تشکر می کنم

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345432141.61

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 143366406